3. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE zdobył uznanie i pierwsze miejsce w konkursie na najlepsze inicjatywy komunikacyjno-marketingowe uczelni europejskich – EUPRIO Awards 2019. Nagroda przyznawana jest przez stowarzyszenie European Association of Communication Professionals in Higher Education podczas dorocznej międzynarodowej konferencji.

Konkurs przebiegał dwuetapowo, najpierw zgłaszane przez uczelnie przedsięwzięcia weryfikowano pod kątem kreatywności, oryginalności oraz sukcesów, a następnie zakwalifikowane do konkursu projekty zaprezentowane zostały podczas konferencji EUPRIO. Prace ilustrujące inicjatywy oceniało zarówno jury konkursowe, jak i uczestnicy spotkania. Za najlepszy pomysł promujący wydarzenie o charakterze popularnonaukowym oba gremia uznały Śląski Festiwal Nauki. Instytucją zgłaszającą przedsięwzięcie do konkursu był Uniwersytet Śląski w Katowicach – lider i pomysłodawca festiwalu.

 

Poster promujący Śląski Festiwal Nauki Katowice

Poster promujący Śląski Festiwal Nauki KATOWICE. Autorem grafiki jest dr Marek Głowacki, adiunkt w Zakładzie Rysunku w Instytucie Sztuki Wydziału Artystycznego UŚWyniki zostały ogłoszone 18 czerwca 2019 roku w trakcie konferencji EUPRIO odbywającej się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Złotą Różę dla zwycięzców odebrał reprezentant Uniwersytetu Śląskiego – Giga Gogosashvili z Działu Współpracy z Zagranicą. Drugie i trzecie miejsca zajęły kolejno: Uniwersytet Pompeu Fabry w Barcelonie i Uniwersytet Sztuki w Helsinkach.

Statuetka Złotej Róży EUPRIO

Napisali o tym: